Такмичења у кошарци и баскету

Међуокружно такмичење у баскету 3 на 3

У Крагујевцу, 15. марта 2022. године одржано је Међуокружно такмичење у баскету 3x3. Ученице наше школе Валнетина Вујичић, Марија Кизић, Кристина Ристановић и Софија Тодоровић предвођене професором Блажом Недовићем, оствојиле су прво место. У финалу су победиле екипу из Краљева резултатом 15 – 10.

Међуокружно такмичење у кошарци за девојчице

После успешног старта на Општинском такмичењу у кошарци где су савладане екипе Гимназије из Чачка и екипа Медицинске школе из Чачка девојке су се пласирале на међуопштинско такмичење које је такође одржано у Чачку. Такмичење у Чачку је регистровано 20 према 0 у корист наше школе обзиром да се противници из Ивањице, Лучана и Горњег Милановца нису појавили. После релативно лаких победа знали смо да ће нашу екпу чекати тешки мечеви на међуокружном такмичењу. Међуокружно такмичење је одржано у Крагујевцу у хали Парк. На истом, дошле су екипе Гимназија из Крагујевца, Гимназија из Краљева, Гимназија из Пријепоља као и Техницка школа из Чачка. После извлачења парова нашој школи је припала та част да отвори такмичење против снажне и јаке Гимназије из Крагујевца за коју наступају играчице које већ имају вишегодишње првотимско искуство у својим екипама. У нимало лакој утакмици, у којој смо били све време у минусу од 3 до 8 разлике и нисмо успевали да реализујемо задатке са тајм аута, отишло се на одмор за 5 разлике за екипу Гимназије из Крагујевца. Полуврме је добро дошло нашим девојкама да повежу редове и заиграју бриљантно, што и сам резултат говори. На крају меча славили смо са 16 поена разлике у нашу корист. У екипи наше школе посебно су се истакле 4 девојчице Софија Тодоровић, Марија Кизић, Валентина Вујичић и Кристина Ристановић. Такође, велики допринос овој победи дале су и остале девојке које су својим спортским духом и несебичном подршком давале потпору нашој екипи. У финалу нас је чекала једна озбиљна екипа састављена од већ сада професионалних играчица из Гимназије Краљево. Меч нимало лак, у којој су наше девојке показале да на једном заиста високом нивоу могу играти овај спорт, те су тако и отвориле утакмицу. Већ у другој четвртини имале су предност од 8 поена разлике, од прилично моћнијег противника од себе. Све се чинило да иде у добром правцу, али умор из полуфиналног меча је почео да узима данак. Мало по мало наша предност се топила помало и незаслужено, јер у самом финишу утакмице несрећно смо примили 5 тројки и тиме отишли са паркета погнуте главе. Резултат је био 6 разлике у корист нашег противника. Било како било, наше девојке су на најрепрезентативнији начин представљале нашу школу и показале, да ће још дуго година у будућности наша школа имати сјајну женсу кошаркашку екипу. За нашу школу наступале су поред горе поменуте четири девојчице још и: Исидора Томић, Анастасија Милинковић, Ивана Икодиновић, Анђела Вујиновић, Кристина Матијевић и Теа Ћирјаковић, под тренерском палицом професора Блажа Недовића.

Спортски поздрав до неког другог великог такмичења о којем ћемо вас сигурно обавестити.

Окружно такмичење у кошарци за девојчице

У петак 25. 2. 2022. године одржано је Окружно такмичење у кошарци за девојчице. Женским тим наше школе освојио је прво место и тиме се пласирао на међуокружни ниво такмичења. Професор Блажо Недовић предводио је тим од 11 ученица наше школе, а то су: